Nie jesteś w stanie regulować swoich zobowiązań finansowych wobec wierzycieli? W porę podjęte działania restrukturyzacyjne ochronią Cię przed postępowaniem windykacyjnym. Wynegocjujemy z wierzycielem, w Twoim imieniu, nowe warunki spłaty, np. zmianę okresu lub sposobu spłaty, zmianę wysokości oprocentowania, odroczenie kosztów obsługi zadłużenia.
Restrukturyzacja zadłużenia to opcja dla osób, które z różnych powodów życiowych nie są w stanie regulować na bieżąco swoich zobowiązań finansowych wobec wierzycieli. W porę podjęte działania restrukturyzacyjne chronią klienta przed postępowaniem windykacyjnym, którego wszczęcie może spowodować wzrost zadłużenia w sposób lawinowy.
Restrukturyzacja zadłużenia polega na zmianie struktury zobowiązania poprzez negocjowanie nowych warunków spłaty z wierzycielem, np. zmiany okresu lub sposobu spłaty, zmiany wysokości oprocentowania, odroczenie kosztów obsługi zadłużenia. Może to być również konsolidacja kilku zadłużeń w jedno albo wprowadzenie rat balonowych, polegających na anulowaniu najbliższych rat spłaty zadłużenia przy podwyższeniu kolejnych rat, tak by ich spłaty przypadły na okres, w którym klient przewiduje wzrost swoich możliwości finansowych.
Naszą współpracę zawsze rozpoczynamy od bezpłatnej konsultacji, w trakcie której dokonujemy wnikliwej analizy sytuacji, w jakiej znalazł się nasz klient. Przedstawiamy mu rzetelną ocenę aktualnego stanu, alternatywy działania i szanse na uzyskanie pozytywnych efektów każdej z zaproponowanych opcji. W kolejnym kroku zaczynamy wstępne negocjacje z wierzycielami w celu zawarcia układu przedsądowego. Przygotowujemy dłużnika do wstępnego zebrania wierzycieli.
Droga wyjścia z pętli długów dla zwykłego Kowalskiego, mówiąc dokładniej – postępowanie sądowe dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, ale wskutek niesprzyjających okoliczności życiowych stały się niewypłacalne. Twoje życie dzięki nam stanie się wolne od długów. Odzyskasz płynność finansową i będziesz mógł wrócić na właściwe tory.
Upadłość konsumencka to droga wyjścia z pętli długów – postępowanie sądowe dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej, ale wskutek niesprzyjających okoliczności życiowych utraciły zdolność obsługiwania swoich bieżących należności finansowych. Na początku 2015 r. wprowadzono nowe regulacje znacząco łagodzące warunki na jakich upadłość mogą ogłosić osoby fizyczne, dzięki czemu proces ten stał się bardziej dostępny dla dłużnika. Upadłość konsumencka skutkuje umorzeniem całości lub części długów. Nowe przepisy dopuszczają również możliwość samodzielnego przeprowadzenia likwidacji majątku przez dłużnika, stworzenie planu spłat i zawarcie porozumienia z wierzycielami, w czym profesjonalnie pomogą ci specjaliści z naszej kancelarii.
Celem dobrze poprowadzonej upadłości jest oddłużenie niewypłacalnego konsumenta, polegające na umorzeniu całości lub części jego zadłużeń, których nie jest i w zaistniałej sytuacji nie będzie w stanie spłacić. Ostatecznym efektem postępowania upadłościowego jest całkowite zwolnienia konsumenta z długów. Warunkiem koniecznym dla skorzystania z takiej możliwości jest dowiedzenie, że konsument działał uczciwie i zgodnie z prawem w toku postępowania upadłościowego, jak i w okresie poprzedzającym wszczęcie postępowania. Tak więc konsument, który bez swojej winy, wskutek niespodziewanych wydarzeń, stracił wypłacalność i nie podejmował działań na szkodę swoich wierzycieli, a wręcz przeciwnie – dążył do ugody z nimi, wykonując wynikające z ustawy obowiązki, uzyska ogłoszenie upadłości i oddłużenie.
Drugim zadaniem postępowania upadłościowego jest odzyskanie przez wierzycieli należności od niewypłacalnego konsumenta. W sytuacji, w której faktycznie konsument nie jest w stanie spłacić należności wobec wierzyciela, w postępowaniu upadłościowym przeprowadzona zostaje sprzedaż całości lub części majątku konsumenta. W ten sposób dochodzi do zaspokojenia roszczeń wierzycieli, którzy w określonym ustawowo czasie zgłosili swoje wierzytelności do sędziego – komisarza. Postępowanie upadłościowe prowadzi do łącznego i równego zaspokojenia roszczeń wierzycieli konsumenta, skumulowanych w jednym postępowaniu. Doświadczeni fachowcy z naszego zespołu zastąpią Cię w trudnych negocjacjach z firmami windykacyjnym i komornikami, zadbają o jak najdogodniejsze warunki zaspokojenia roszczeń ze strony wierzycieli.
Twoja firma popadła w tarapaty i nie wiesz jak się z nich wydostać? My wiemy i pomożemy Ci! Zapewniamy bezpieczne poprowadzenie postępowania upadłościowego osoby fizycznej, prowadzącej działalność gospodarczą, lub postępowanie upadłościowe przedsiębiorstwa. Nie musisz się o nic martwić, będziemy prowadzić Cię za rękę w meandrach formalności.
Termin upadłość gospodarcza odnosi się do postępowania upadłościowego osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą lub do postępowania upadłościowego przedsiębiorstwa. Upadłość gospodarczą może ogłosić przedsiębiorca w rozumieniu kodeksu cywilnego, czyli: osoba fizyczna, osoba prawna, jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową. Te samy zasady postępowania dotyczą jednoosobowej firmy, jak i większego podmiotu, np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością czy spółki akcyjnej.
Aby upadłość gospodarcza doszła do skutku konieczne jest spełnienie warunku niewypłacalności i posiadanie majątku (wolnego np. od hipoteki, czy zastawów), który wystarczy na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego oraz zaspokojenie wierzycieli w pewnym stopniu.
Przedsiębiorcy, którzy poprzez zbieg niefortunnych okoliczności wpadli w spiralę zadłużeń, której końcowym efektem jest stan niewypłacalności, mają prawo wnioskować o upadłość. Żeby jednak skorzystać z tego sposobu oddłużenia muszą spełnić kilka warunków. Najważniejszym jest złożenie do sądu upadłościowego wniosku o upadłość prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej. Jest to bardzo istotne, ponieważ oddalenie przez sąd złożonego wniosku daje przedsiębiorcy możliwość wykreślenia działalności z CEIDG. To działanie z kolei pozwala przedsiębiorcy złożyć wniosek o uzyskanie upadłości konsumenckiej. Jest to rozwiązanie pozwalające na zamknięcie nierentownej działalności i jednoczesne pozbycie się długów w postępowaniu znacznie prostszym niż oddłużanie firmy, przy czym przedsiębiorca może uwolnić się od długów zarówno firmowych, jak i prywatnych.
Jeżeli wniosek o upadłość prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej nie zawiera braków formalnych i nie został oddalony, to jest rozpatrywany przez sąd w okresie trwającym mniej więcej trzy miesiące. W tym czasie dłużnik powinien w dalszym ciągu utrzymywać status przedsiębiorcy. Oznacza to, że prowadzona działalność gospodarcza nie powinna zostać zamknięta. Może ona zostać zawieszona, ale tylko wtedy, gdy przedsiębiorstwo de facto przestało już funkcjonować. Ten ruch pozwoli zatrzymać narastające zadłużenie, np. z tytułu składek do ZUS-u. Wnioskodawca powinien także nie zaciągać w tym okresie nowych zobowiązań finansowych i w miarę możliwości na bieżąco spłacać wierzycieli oraz wypłacać wynagrodzenia pracownikom. Takie działania pozwalają stworzyć wizerunek rzetelnego dłużnika, co może zostać rozpatrzone przez sąd na korzyść niewypłacalnego przedsiębiorcy.
Po ogłoszeniu upadłości lub restrukturyzacji zadłużenia warto zacząć nowe życie. Nasi doradcy pomogą Ci wyjść na prostą. W jasny sposób pokierują Twoimi finansami i powiedzą jak możesz pozyskać kapitał, by od nowa rozwinąć swój biznes.
W procesie restrukturyzacji czy rozpoczynania nowej działalności po ogłoszeniu upadłości, finansowanie to decydujący element dla firmy. Od pozyskania środków na dalsze funkcjonowanie zależy jej przyszłość. Najlepsze plany naprawcze i strategie oddłużeniowe mogą nie wystarczyć, jeśli zabraknie środków finansowych na realizację zaplanowanych działań.
Specjaliści z KRU prowadzą procesy pozyskania finansowania dla każdego rodzaju działalności: firm jednoosobowych, spółek, przedsiębiorstw. Finansowanie może być oparte na prywatnych inicjatywach, inwestorach branżowych czy strategicznych, funduszach bankowych lub środkach pozyskanych z funduszy krajowych lub UE.
Dla rzutkich, pełnych inicjatywy przedsiębiorców istnieje wiele możliwości rozpoczęcia lub ulepszenia swojej działalności gospodarczej: dotacje, dofinansowania i preferencyjne pożyczki oferowane są firmom w wielu instytucjach – zarówno w ramach funduszy europejskich, jak i krajowych. Na finansowe wsparcie liczyć mogą projekty badawczo-rozwojowe, informatyzacja, działania proekologiczne, biznes ulokowany na wsi oraz w Polsce wschodniej. Aktualne programy dotacyjne z funduszy unijnych ukierunkowane są głównie na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najlepszą z opcji dofinansowania, zastąpią Cię w mozolnym wypełnianiu wniosków i będą je monitorować aż do czasu uzyskania pozytywnej decyzji o przyznaniu środków finansowych a także na kolejnych etapach ich wydatkowania i rozliczania.
W poszczególnych województwach przeprowadzane są konkursy dotacyjne. Programy wojewódzkie to oczywiście nie koniec możliwości. Na poziomie krajowym działają programy dotacji na określone działania. Wspólnie z Tobą zastanowimy się, które z nich będą najlepiej odpowiadały potrzebom Twojej firmy. Uzyskamy dokładne informacje o terminach, wymaganych dokumentach, wypełnimy je i złożymy w odpowiednich instytucjach. Przez cały czas będziemy nadzorować prawidłowy przebieg wypełnienia, składania i opiniowania wniosku o finansowe wsparcie dla Twojego biznesu. Nie tylko Fundusze Europejskie dają możliwości uzyskania dofinansowania. Z pakietu dostępnych działań zostaną wybrane dla Ciebie te, które w Twoim wypadku okażą się najskuteczniejsze. W naszej Kancelarii w pierwszej kolejności przeprowadzimy analizę Twojej sytuacji i opracujemy indywidualny plan działania.
Rozwiązujemy nawet najbardziej skomplikowane przypadki problemów finansowych. Nieważna jest forma prawna Twojej działalności. Skomplikowane przepisy prawa nie stanowią dla nas przeszkody . Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu uwolnimy Cię z pętli zadłużenia. Pomożemy wyjść na prostą z każdych tarapatów i umożliwimy działanie w biznesie od nowa.
Specjaliści z KRU są skuteczni nawet w tak skomplikowanych sprawach jak postępowania upadłościowe spółek, bez względu na ich formę prawną. W przypadku kłopotów finansowych spółki pomożemy jej uwolnić się od długów, żeby mógła nadal działać i rozwijać się. Skomplikowane przepisy prawa nie mają znaczenia dla naszych ekspertów. Ich wiedza i wieloletnie doświadczenie pomogą spółce odzyskać płynność finansową i wyjść z krytycznej sytuacji.
Zgodnie z art. 11 ust. 1 i 2 pr. up. postępowanie upadłościowe należy wszcząć, jeżeli spółka stała się niewypłacalna. Stan niewypłacalności oznacza utratę zdolności do wykonywania swoich wymagalnych zobowiązań pieniężnych, a także sytuację, w której zobowiązania pieniężne spółki przekroczą wartość jej majątku, a stan ten utrzymuje się przez okres przekraczający 24 miesiące.
Oprócz ogłoszenia upadłości spółki przyczynami powodującymi rozwiązanie spółki (ściślej wszczynającymi postępowanie likwidacyjne lub proces rozliczenia między wspólnikami) mogą być również: przyczyny przewidziane w umowie spółki, jednomyślna uchwała wszystkich wspólników, śmierć wspólnika lub ogłoszenie jego upadłości, wypowiedzenie umowy spółki przez wspólnika lub wierzyciela wspólnika, prawomocne orzeczenie sądowe. Zajście jednej z przyczyn rozwiązania spółki – o ile nie zostanie przerwane zmierzającymi do utrzymania spółki czynnościami wspólników, spadkobierców wspólników, wierzyciela wspólnika – powoduje wszczęcie postępowania likwidacyjnego. Z kolei jeżeli nie przerwano postępowania likwidacyjnego, powinno kończyć się ono rozwiązaniem spółki.
Postępowanie likwidacyjne w przypadku spółek polega na podjęciu czynności faktycznych i prawnych, które zmierzają do upłynnienia majątku spółki. Zanim jednak do tego dojdzie, likwidatorzy powinni zakończyć bieżące interesy spółki, ściągnąć wierzytelności i wypełnić zobowiązania. Celem jest więc, aby dokonać zbycia majątku spółki. Zbycie – o ile nie będzie wiązało się ze zbyciem przedsiębiorstwa (w znaczeniu przedmiotowym) – zmierza do oddłużenia majątku spółki, tak aby pozostały same aktywa. Likwidacja rozumiana jest więc jako rodzaj postępowania, który ma doprowadzić do rozwiązania spółki, czyli skutku w postaci wykreślenia spółki z rejestru. W tym skomplikowanym procesie podajemy pomocną, a przede wszystkim profesjonalną dłoń. Przeprowadzamy postępowanie upadłościowe spółki w sposób jak najmniej dotkliwy dla wszystkich jej wspólników.