+48 530 880 000
kancelaria@kancelaria-kru.pl

Finansowanie nowych biznesów

Po ogłoszeniu upadłości lub restrukturyzacji zadłużenia warto zacząć nowe życie. Nasi doradcy pomogą Ci wyjść na prostą. W jasny sposób pokierują Twoimi finansami i powiedzą jak możesz pozyskać kapitał, by od nowa rozwinąć swój biznes.

W procesie restrukturyzacji czy rozpoczynania nowej działalności po ogłoszeniu upadłości, finansowanie to decydujący element dla firmy. Od pozyskania środków na dalsze funkcjonowanie zależy jej przyszłość. Najlepsze plany naprawcze i strategie oddłużeniowe mogą nie wystarczyć, jeśli zabraknie środków finansowych na realizację zaplanowanych działań.

Specjaliści z KRU prowadzą procesy pozyskania finansowania dla każdego rodzaju działalności: firm jednoosobowych, spółek, przedsiębiorstw. Finansowanie może być oparte na prywatnych inicjatywach, inwestorach branżowych czy strategicznych, funduszach bankowych lub środkach pozyskanych z funduszy krajowych lub UE.

Finansowanie nowych biznesów

Dla rzutkich, pełnych inicjatywy przedsiębiorców istnieje wiele możliwości rozpoczęcia lub ulepszenia swojej działalności gospodarczej: dotacje, dofinansowania i preferencyjne pożyczki oferowane są firmom w wielu instytucjach – zarówno w ramach funduszy europejskich, jak i krajowych. Na finansowe wsparcie liczyć mogą projekty badawczo-rozwojowe, informatyzacja, działania proekologiczne, biznes ulokowany na wsi oraz w Polsce wschodniej. Aktualne programy dotacyjne z funduszy unijnych ukierunkowane są głównie na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać najlepszą z opcji dofinansowania, zastąpią Cię w mozolnym wypełnianiu wniosków i będą je monitorować aż do czasu uzyskania pozytywnej decyzji o przyznaniu środków finansowych a także na kolejnych etapach ich wydatkowania i rozliczania.

W poszczególnych województwach przeprowadzane są konkursy dotacyjne. Programy wojewódzkie to oczywiście nie koniec możliwości. Na poziomie krajowym działają programy dotacji na określone działania. Wspólnie z Tobą zastanowimy się, które z nich będą najlepiej odpowiadały potrzebom Twojej firmy. Uzyskamy dokładne informacje o terminach, wymaganych dokumentach, wypełnimy je i złożymy w odpowiednich instytucjach. Przez cały czas będziemy nadzorować prawidłowy przebieg wypełnienia, składania i opiniowania wniosku o finansowe wsparcie dla Twojego biznesu. Nie tylko Fundusze Europejskie dają możliwości uzyskania dofinansowania. Z pakietu dostępnych działań zostaną wybrane dla Ciebie te, które w Twoim wypadku okażą się najskuteczniejsze. W naszej Kancelarii w pierwszej kolejności przeprowadzimy analizę Twojej sytuacji i opracujemy indywidualny plan działania.

zobacz więcej